Ki ne szeretné a mennydörgés istenét? Az Asus régóta képviseli a prémium Thor tápegységek sorozatát, és most, a 2024-es Computexen, a cég nemcsak bemutatja a harmadik generációs Thor tápegységeket, hanem egy Mjolnir alakú UPS-t (szünetmentes tápegység) is piacra dob. Mind az ROG Thor 1600W Titanium III tápegységet, mind az UPS-t megtekinthettük az Asus standján, és mindkettő igazán lenyűgöző volt.
Bár a szünetmentes tápegységek hasznosak lehetnek - megakadályozva a számítógépek és eszközök kikapcsolását áramkimaradás vagy feszültségcsökkenés esetén -, sokaknak egyszerűen nem jut eszébe ezeknek a készülékeknek a fontossága. Az Asus Mjolnirja azonban arra törekszik, hogy felkeltse az emberek figyelmét az UPS-ek iránt, miközben rengeteg funkciót kínál.
A Mjolnir pontosan olyan, mint Thor kalapácsa, ha fejjel lefelé fordítjuk. A "markolat" valójában csak egy zseblámpa, amely vezeték nélkül töltődik, amikor a bázison helyezkedik el, és kiváló segítség lehet sötétben, áramkimaradás közben.
A kalapács alján négy darab 3-tüskés aljzat, két 10 wattos USB Type-A port és két USB-C tápellátású port található, amelyek kimenete 100 W vagy 65 W. Egy digitális kijelző mutatja, hogy a hatalmas 768 Wh teljes feltöltésből mennyi marad a belső akkumulátorban, valamint egyéb információkat arról, hogy mennyi energiát fogyasztanak eszközeid. Az előlapon RGB logó található, és a Qi-képes eszközök, mint például a telefonok, csak a bázis tetején ülve tölthetők fel.
Az Asus először áprilisban említette ezt az eszközt, ahol néhányan azt hitték, hogy áprilisi tréfa lehetett, de most már van egy működő modell, és senki sem nevet az annak potenciálját illetően.
A ROG Thor Titanium III tápegység eltávolítható kijelzővel büszkélkedik.
A piacon lévő legjobb tápegységekkel versenyezve, a Thor 1600W Titanium III ATX 3.1 tápegység oldalán elhelyezett képernyővel rendelkezik, amely megjeleníti rendszered jelenlegi teljesítményfelvételét. Az Asus standján a demó modell kijelzője csak kb. 40 watt teljesítményfogyasztást mutatott, mert valójában nem volt csatlakoztatva egy PC-hez, és saját RGB logóját világította meg.
A Thor igazán különleges tulajdonsága, hogy a képernyő mágnesesen kapcsolódik a tápegység oldalához, így könnyen leveheted és a tápegység ellenkező oldalára helyezheted. Tehát, attól függetlenül, hogy a tápegységed előre, hátra, felül vagy alul van, láthatod majd azt a képernyőt.
A Thor 1600W Titanium III két 12V csatlakozóval is rendelkezik, így több GPU-t is képes táplálni. A GPU tápkábelek egy extra, kétpólusú lila csatlakozóval is el vannak látva a tápegység oldalán, amely lehetővé teszi a Thor számára, hogy figyelje, mennyi feszültséget igényel a grafikus kártyád, és ennek megfelelően állítsa be a kimenetet. Az elődjéhez, a Titanium II-höz hasonlóan, ez a modell is GaN tranzisztorokat használ a maximális hatékonyság érdekében.
A tápegység egy igazán szép kábelkészlettel is érkezik. Míg sok tápegység vagy merev, bevont kábeleket, vagy rugalmas, de csúnya gumibevonatú kábeleket ad, a Thor Titanium kábelei mind bevontak, mind nagyon rugalmasak. Egy pillanatra a kezemben tartottam a kábelt, és észrevettem, hogy nagyon hajlékony.
Bár az Asus csak a 1600W Titanium III-at jelentette be, egy Asus képviselő elmondta, hogy a vállalat más kapacitású modelleket is piacra dob majd, 1000 wattos kezdettel, de ezek valószínűleg Platinum hatékonyságúak lesznek, nem Titanium (ahogy a Thor Gen 2 termékeknél is).
Nincs pontos ár- vagy elérhetőségi dátum sem a Mjolnir, sem a Thor tápegység esetében, de biztos, hogy egyik sem lesz olcsó. A jelenlegi generációs Thor 1600W Titanium II jelenleg általában 600 és 700 dollár között mozog. Tehát hasonló vagy magasabb árat várhatunk.